Wyszukiwarka szkoleń dla pielęgnierek i położnych

Strona główna > Bezpłatne szkolenia dla pielęgniarek i położnych > Bezpłatny kurs specjalistyczny (opieka geriatryczna) dla 90 pielęgniarek poz z każdego województwa.

Bezpłatne szkolenia dla pielęgniarek i położnych

Bezpłatny kurs specjalistyczny (opieka geriatryczna) dla 90 pielęgniarek poz z każdego województwa.


Bezpłatne szkolenia w zakresie kursu specjalistyczngo dla pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej w zakresie opieki geriatrycznej będą się odbywać w ramach projektu systemowego Wsparcie systemu kształcenia ustawicznego personelu medycznego w zakresie opieki geriatrycznej współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Kurs realizowany ma być w cyklu 2 zjazdów trwających po trzy dni (piątek, sobota niedziela lub w innych dniach tygodnia). Natomiast kursy muszą zostać zrealizowane najpóźniej do dnia 31 pażdziernika 2013 r. Odbędą się w każdym województwie 3 edycje po 30 miejsc szkoleniowych każda.
Kto będzie mógł być uczestnikiem przedmiotowych szkoleń?
Pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej zatrudnione w podmiocie wykonującym działalność leczniczą będącym lub niebędącym przedsiębiorcą realizującym świadczenia w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna.
1) Uczestnikiem kursu może być pielęgniarka, która:
a) w rozumieniu art. 5 ust. 25 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. 2008r. Nr 164, poz. 1027 z późn. zm.) jest pielęgniarką podstawowej opieki zdrowotnej, tj.:
- ukończyła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa: rodzinnego, pediatrycznego, środowiskowego, środowiskowo-rodzinnego, przewlekle chorych i niepełnosprawnych, opieki długoterminowej, w ochronie zdrowia pracujących, środowiska nauczania i wychowania, zachowawczego, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej
lub
- ukończyła kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa: rodzinnego, pediatrycznego, środowiskowego, środowiskowo-rodzinnego, przewlekle chorych i niepełnosprawnych, opieki długoterminowej, w ochronie zdrowia pracujących, środowiska nauczania i wychowania, zachowawczego, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej
lub
- odbywa szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa: rodzinnego, pediatrycznego, opieki długoterminowej, środowiska nauczania i wychowania, zachowawczego, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub
- odbywa kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa: rodzinnego, pediatrycznego, opieki długoterminowej, środowiska nauczania i wychowania, zachowawczego, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej
lub
- posiada tytuł zawodowy magistra pielęgniarstwa oraz co najmniej trzyletni staż pracy w podstawowej opiece zdrowotnej, będącą świadczeniodawcą, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, albo która jest zatrudniona lub wykonuje zawód u świadczeniodawcy, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej;
b) jest zatrudniona w podmiocie wykonującym działalność leczniczą będącym lub niebędącym przedsiębiorcą, realizującym świadczenia w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna;
c) posiada prawo wykonywania zawodu;
d) została zakwalifikowana do odbycia kursu specjalistycznego przez organizatora kształcenia.

Organizator powyższych szkoleń muszą przeprowadzić postępowanie kwalifikacyjne,które ma obejmować przeprowadzenie egzaminu wstępnego w formie pisemnej, w przypadku gdy liczba pielęgniarek, które chcą uczestniczyć w kursie specjalistycznym, jest większa niż 30 osób. W przypadku rezygnacji zakwalifikowanego uczestnika (przed rozpoczęciem kursu), z udziału w danej edycji kursu, Wykonawca zobowiązany jest do zakwalifikowania kolejnej osoby z listy rezerwowej.
Organizator szkolenia jest zobowiązany zapewnić uczestnikom kursu całodzienną przerwę kawową oraz wyżywienie w formie lunchu w każdym dniu kursu, zgodnie z poniższą specyfikacją:
1) całodzienna przerwa kawowa na którą składa się: świeżo parzona gorąca kawa, gorąca woda, herbata (co najmniej 5 rodzaje herbat w torebkach), mleko do kawy w dzbankach, cukier, cytryna, sok - 3 rodzaje, woda mineralna gazowana i niegazowana, zestaw wyrobów cukierniczych składający się z minimum 3 rodzajów ciastek oraz 3 rodzajów owoców – wszystko powyższe uzupełniane w razie potrzeby;
2) lunch w formie szwedzkiego stołu, na który składa się: 3 główne dania ciepłe (w tym jedno jarskie) – dania mięsne minimum 170 g/os, danie jarskie minimum 300 g/os, 2 rodzaje zup – minimum 300 g/os, 2 rodzaje surówek, 4 rodzaje zimnych przystawek, wybór pieczywa (co najmniej 3 rodzaje), deser – 3 rodzaje ciast (minimum 200 g /os).
Zamawiający wymaga, aby dania ciepłe każdego dnia kursu obejmowały inne składniki. Powyższe nie dotyczy napojów podawanych w ramach całodziennej przerwy kawowej, tj. Wykonawca każdego dnia kursu zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom ww. napojów.
Każdy uczestnik kursu jest zobowiązany do zapewnienia sobie we własnym zakresie dojazdu na miejsce kursu oraz zakwaterowania (noclegu). Natomiast Wydatki poniesione przez uczestnika kursu w zakresie dojazdu oraz noclegu podlegają refundacji w trybie i na zasadach określonych w Regulaminie zwrotu poniesionych wydatków przez uczestników kursu.
Kurs specjalistyczny kończy się egzaminem. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zaliczenie części teoretycznej i praktycznej kursu oraz obecność na wszystkich zajęciach.
Wykaz firm, które przeprowadzą przedmiotowe kursy podamy na stonach wyszukiwarki szkoleń dla pielęgniarek i położnych. Firmy, które zechcą prowadzić powyższe szkolenia mogły składać swoje oferty w ramach postępowania przetargowego do dnia 20 maja 2013 roku. Kolejne info (wykaz firm, które przeprowadzą powyższe kursy) w przedmiotowej sprawie w czerwcu.

Na podstawie materiałów przetargowych opracował Mariusz Mielcarek