Wyszukiwarka szkoleń dla pielęgnierek i położnych

Strona główna > Konferencje i szkolenia > Konferencja Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego

Konferencje i szkolenia

Konferencja Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego

 

W dniach 24-26 września 2012 na zamku Książ w Wałbrzychu odbędzie się V konferencja naukowo-szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego.

Hasło przewodnie spotkania to: Wypadki masowe, Katastrofy. Współdziałanie służb ratowniczych.

Program konferencji obejmie szeroki wachlarz zagadnień z dziedziny postępowań ratunkowych. Celem spotkania jest wzbogacenie wiedzy praktycznej oraz wymiana poglądów dotycząca postępowania ratunkowego w przypadku nagłego zdarzenia masowego.

Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. takie zagadnienia jak: szpitalny oddział ratunkowy w zdarzeniu masowym, stres osób pomagających, medycyna w warunkach wojennych, rola dyspozytora medycznego z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, postępowanie szpitalne w masowych zdarzeniach chemicznych, aspekty prawne, społeczno-psychologiczne wypadku masowego, systemy wsparcia personelu medycznego. W trakcie konferencji przewidziany jest program warsztatów symulacyjnych i pokazów działania w sytuacjach wypadku masowego(manewry ratownicze, sposoby selekcji pacjentów na polach bitew, symulacja zamachu terrorystycznego)

Do debat zaproszono wybitnych specjalistów z Polski i z zagranicy, którzy odwołają się do aktualnej wiedzy oraz praktyki i przedstawią na co uczestnik nagłego zdarzenia ma wpływ podczas ratowania osób poszkodowanych.

Podczas konferencji prezentowane będą nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia: defibrylatory: LIFEPAK20e oraz LIFEPAK15, LIFEPAK1000 oraz urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej Lucas2.

V Konferencja PTPR, odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram Konferencji dostępne na stronie: http://www.ptpr.org.pl